Prozatím poslední diskuze lidí je kolem nových parkovacích míst u kina Alfa. Zatímco jedni je vítají a jsou rádi, že mají kde zaparkovat, jiným jsou trnem v oku.

„Proč v ulici Dukelská došlo k vykácení jediné zeleně, co zde byla a stála? Nikdy zde problém s parkováním nebyl, vždy lidé místo našli. Je škoda vidět, jak stromy, co tu stály tak dlouho a dělaly nám pohled z okna hezčí, mizí. Osobně si nemyslím, že postavit zde parkoviště je ideální nápad,“ vzkazuje městu rozhořčeně jeden z tamních obyvatel.

Vedení sokolovské radnice je opačného názoru. „Jsme ale přesvědčeni, že nově vybudované parkoviště má své opodstatnění. A to nejméně ze dvou důvodů. Tím prvním je stále se zvyšující návštěvnost našeho kina, kdy při mnoha projekcích návštěvníci marně hledají místo na zaparkování a mnohdy parkují v rozporu s dopravními předpisy. Druhým je fakt, že oblast, kde jsou vybydlené domy, bude, pevně věřím, vyřešena ke spokojenosti všech slušných lidí a většina těchto domů najde své slušné nájemníky či majitele. Logické pak je, že budeme rádi za každé parkovací místo,“ říká starosta Sokolova Jan Picka. Podle něj si vedení města velice váží každého jednotlivého stromu ve městě a jeho pokácení nahrazuje město stromem novým, byť ne vždy na tom stejném místě.

V Dukelské ulici se buduje 15 parkovacích míst. Budou placená, aby návštěvníci kinokavárny Alfa měli možnost zaparkovat přímo u objektu. Náklady na tuto první etapu jsou 1,8 milionu korun. Druhá etapa, která počítá s místem až pro dvacet aut, bude v nedaleké Košické ulici.

Bohoslužba za bezpečí
Dnes se koná mše svatá za zemřelé policisty