O čtyři postupová místa do krajského finále se utkalo rovnou 14 týmů. „Týmy byly rozděleny celkem do čtyř skupin. Ve skupinách B a D se utkala čtveřice týmů, zbývající dvě skupiny byly po třech,“ informoval za organizátory klání Miroslav Hanus.

„Ve skupině A se stal jasným vítězem tým Ajnštajni, kteří bez ztráty jediného bodu postoupili do play-off. Ze skupiny B postoupila Jiná liga, pro kterou byl jediným náročnějším soupeřem tým Bambusy, s nimiž remizovali. Ve skupině C bylo jasné, že postoupí JEmiTOjedno, kteří se minulý rok dostali až na grandfinále. Kdo však postoupí s nimi, nebylo ze začátku jasné, protože Borci z ISŠTE a XOloví hráli s JEmiTOjedno úplně naprosto shodně a jejich vzájemné střetnutí skončilo remízou. Po dvou neúprosných duelech bylo rozhodnuto o postupu XOloví. Ve skupině D jasně dominoval tým Pěšky, který dvakrát vyhrál 16:4 a pouze proti Rotavákům A zakolísal a vyhrál 14:6. Do play-off je následoval tým Křižáci Kraslice,“ popsal průběh soutěže.

Do semifinále se probojovaly po neúprosných bojích týmy Bambusů, JEmiTOjedno, Jiná liga a XOloví. V semifinále již panovala uvolněná atmosféra, protože všichni už měli jistý postup na krajský turnaj, ale stejně by rádi získali pohár za první místo.
Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního, jedenáctého ročníku se účastní více než 1400 týmů z 660 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy.Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských. Nakonec ti nejlepší ze všech krajů se přijedou 7. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games.

Pořadí:

1. místo: JEmiTOjedno (Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum) ve složení: Martin Onak, Marie Wagnerová, Aneta Tranová, Eliška Macháčková, Anna Benešová
2. místo: Jiná liga (Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum) ve složení: Vladan Trhlík, Oldřich Kohoutek, Šimon Lukeš, Adam Králič, Albert Králíček
3. místo: Bambus (ZŠ Švabinského, Sokolov) ve složení: Antonín Kábrt, David Berka, Roman Šimůnek, Miroslav Jungman, Jan Hoang.