"Letos kácely technické služby strom na sídlišti Sever. Byl v těsné blízkosti panelového domu. Přístup k němu s jeřábem byl o něco těžší, ale nakonec jsem si poradil. Zažil jsem letos i horší akce při nakládání vánočních stromů," vzpomíná Bukovský.

Kraslický vánoční strom je letos už třetím, který se svým jeřábem pomáhá nakládat a poté vztyčit na náměstích. "První byla Rotava, tam se ozvali už někdy na Dušičky, tuším. Strom vybrali v rozsáhlém areálu tamní školy. Je jich tam dost, aspoň mají zásoby na příští roky," směje se jeřábník. A do třetice to byl vánoční strom pro Luby u Chebu.

Relikviář svatého Maura má zbrusu novou interaktivní expozici, která se nachází v nově zrekonstruovaných Pluhovských domech.
Relikviář se představil v nové expozici, vstupné zatím zůstává stejné

"Tam jsem byl s jiným jeřábem než v Kraslicích. Je na podvozku PV3S, kterou mnozí nazývají vejtřaskou. Člověk si možná řekne, že to je auto, které se dostane všude. Ne ale, pokud potřebujete následně použít jeřáb. Tamní strom káceli ve svahu v okolí vyhlídky Vysoký kámen a tam prostě nemůžu. Takže ho stáhli dolů a až poté jsme ho mohli naložit," uzavírá svojí prozatímní letošní bilanci vánočních stromů Bukovský.