Ještěřice, jak si členky nadačního fondu říkají, se při své práci setkávají se silnými životními příběhy rodin. Ty se často ocitají v tíživé situaci kvůli intenzivní práci s handicapovanými. Díky nadačnímu fondu se jim ale daří alespoň částečně pomáhat. Naposledy pomohly Ještěřice například mamince handicapovaného chlapce z Chebu, která se ho snaží maximálně rozvíjet. Nadační fond jí poslal 20 tisíc korun.

„Péče a rehabilitace jsou drahé. Maminka řeší neustálé dilema, zda se smířit s levnější a ne tak efektivní péčí, kterou hradí pojišťovny, a zároveň tak být schopná uhradit náklady na bydlení a další základní potřeby, nebo malému zajistit profesionální dražší péči, kdy se pak ale dostává do finančních potíží,“ poukázala předsedkyně Nadačního fondu Ještěřice Miluška Merklová.

Patnáct tisíc pak putovalo za třináctiletou Míšou z Ostrova, u které náhle propukla nevyléčitelná oční porucha. Míša velmi rychle ztrácí zrak a potřebuje řadu kompenzačních pomůcek. Za peníze si pořídila velkoplošnou obrazovku, díky níž může ještě alespoň nějakou dobu pracovat a učit se prostřednictvím počítače.

Ještěřice minulý týden vyhlásily další výzvu. Tentokrát rozdělí 42 tisíc korun. Jde o prostředky z vánočních benefičních koncertů a dalších akcí. „Žádosti je možné zasílat až do 23. dubna. Následně budeme mít měsíc čas na zhodnocení žádostí a rozhodnutí o rozdělení příspěvků,“ dodala.

Nadační fond bude zároveň pracovat na dalších charitativních akcích. Už 7. dubna se ve Stříbrné na Sokolovsku uskuteční oblíbený vesnický Candrbál. V plném proudu jsou pak přípravy na již čtvrtý ročník recesistické akce Hry u hranic bez hranic, které Ještěřice pořádají po vzoru této světoznámé soutěže. Konat se budou 5. května v Rotavě, která vyhrála loňský ročník.

„Rotavský tým tak měl také možnost zvolit téma letošních her a také tak učinil. Bude jím strojírenství. Samotný obsah her je však již v režii Nadačního fondu Ještěřice. V souladu s tématem budou přihlášené týmy bojovat v netradičních disciplínách. Sestavovat budou plán stroje času, sestrojí ho, otestují a následně se pokusí ho prodat. Na realizaci her usilovně pracujeme a týmy se mohou už nyní hlásit na našem webu www.nadacni-fond-jesterice.cz,“ sdělila místopředsedkyně NF Ještěřice Andrea Krýzlová.

Senior expres
Senior expres znají i v Praze