Vybudování první vyhlídky u jezera Medard připravuje Habartov. „Rozhodli jsme se pro vybudování vyhlídky MASák z toho důvodu, že jsme hledali vhodný projekt pro podání žádosti o dotaci z programu, který vypsala MAS Sokolovsko,“ uvedl starosta Habartova Ivo Zemek. Podle něj bylo také dalším důvodem to, že na webových stránkách www.medard-lake.eu projevilo zájem o vybudování vyhlídek kolem jezera 96% účastníků ankety.
Budoucí tvar přístřešku bude připomínat tvar houby. To je také jeden z důvodů, proč se jmenuje MASák. V místech bude také informační tabule. „Na informační tabuli se návštěvníci dovědí informace o budoucím jezeru Medard. Do budoucna nevylučujeme umístění laviček. Vyhlídka by měla být hotová do konce roku 2007,“ uvedl starosta.


Od MAS Sokolovsko získal Habartov dotaci ve výši 20 tisíc korun. Město přispěje ze svého rozpočtu částkou 85 tisíc korun. Celkové náklady na vybudování MASáku budou činit zhruba 105 tisíc korun.


Podle projektového manažera z Agentury projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje Tomáše Správky má vyhlídka sloužit také k tomu, aby se lidé mohli podívat na celý proces napouštění jezera. To by mělo být v roce 2009. „Také plánujeme celou síť vyhlídek kolem jezera Medard. Zatím je ale vše v jednání a ve fázi příprav. Ještě nevíme ani místa, kde by vyhlídky měly stát,“ uvedl Správka.