Hospitalizováno bylo během svátků 12 dětí s maminkami a dvě na oddělení pro větší děti. Ani ty nejsou o vánoční dění ale ochuzeny. Mají tu vánoční stromek i dárky. „Někdy dárky dostávají nebo si rozbalí ty, které dostáváme od sponzorů. Ty tady na oddělení ale zůstávají," uvedl primář Luboš Vaněk.

Samozřejmě za malými pacienty dorazí rodiče i další rodinní příslušníci a mají možnost udělat si i v nemocnici malou společnou oslavu. Zbytek rodiny přijde i tehdy, pokud je s dítětem v nemocnici i jeho maminka. „Je tu i možnost pustit děti na pár hodin v rámci vycházek," podotkl primář s tím, že pokud to zdravotní stav dovolí, klidně propustí pacienty ještě i na poslední chvíli, na Štědrý den po obědě.

O malou předježíškovskou nadílku se dětem letos postarali i studenti ze Střední školy technické a ekonomické Sokolov. Za peníze, které vybrali, nakoupili dárky, kterými dětem udělali radost už před Vánoci. S nápadem přišlo Studentské zastupitelstvo. „V příštím roce plánujeme i další akce. Protidrogové přednášky a výlet se seniory do Mariánských Lázní," prozradila Barbora Hendrychová, jedna ze studentských radních.

Jejich akce v nemocnici se setkala s velkým ohlasem a studenti by ji rádi příští rok zopakovali.