Dárek v hodnotě více jak osmi milionů jim udělal velkou radost. Je jím nový, moderní hasičský vůz, který si navíc mohli zařídit naprosto podle svých vlastních představ.

„Pracovala na tom celá jednotka, hlavně ale šéf strojní služby Standa Šimral,“ potvrdil velitel Jednotky dobrovolných hasičů Chodov Jiří Kiss. Složení výbavy samozřejmě odpovídá vyhlášce, ale rozmístění a různá technická vylepšení jsou dílem všech. Jak velitel vyzdvihl, nová cisterna je moderní opravdu ve všem, má automatickou převodovku, kotoučové brzdy a především je na podvozku Tatra. „Auto je moderně vybaveno prvky, které používáme k zásahu. Konkrétně tato cisterna bude předurčena k takzvaným technickým zásahům, tedy při dopravních nehodách nebo třeba úniku nebezpečných látek,“ vysvětlil Kiss.

Podle koncepce, kterou dohodli hasiči s městem, je jejich technika obměňována po 15 letech. „Hasiči jsou tím největším dárkem pro město Chodov a toto je jedním z poděkování za jejich skvělou práci,“ konstatoval starosta města Patrik Pizinger. Ten na sebe vzal i roli Ježíška a cisternu hasičům osobně přivezl. Dokonce si výhradně kvůli tomu udělal v létě řidičák na náklaďák. A v pátek prošel doslova křtem ledem. „I přes těžké podmínky, to auto se řídí úžasně,“ pochvaloval si s úsměvem po příjezdu.

Nová cisterna vyšla město zhruba na 8 milionů korun a více jak 400 tisíc přispěl Karlovarský kraj na vyprošťovací zařízení.