nespočet dětí a jejich rodičů mělo dlouho dopředu v kalendáři zaškrtnuté datum 4. června. To se totiž slavil v Jindřichovicích Den dětí. A jak jinak než pohádkou. "Přijeli lidé nejen z celého Karlovarského kraje, ale například i z Plzně, Prahy, Chomutova," říká Lenkla Račáková z obecního úřadu v Jindřichovicích. Obec a její kulturní komise, plus řada dobrovolníků, má největší zásluhu na tom, že děti mohly vidět v sobotu na 70 pohádkových a jiných postaviček.

Pořadatelé se podle Lenky Račákové inspirují zejména u dětí a nových pohádek. Nebylo proto divu, že na 18 stanovištích děti poznávaly Makovou panenku, Babu jagu, ale nechyběly ani postavičky z Alenky v říši divů či Superman. K tomu ještě musíme připočíst dvě takzvaně pohyblivá stanoviště, kde sklidili velký úspěch u dětí zejména Mimoni a také nelétaví, ale jinak velice šťastní ptáci Angry Birds. 

Při procházce obcí na děti čekala řada soutěží, právě u stanovišť pohádkových bytostí. K pohodě dětí přispěla i obecně prospěšná společnost Kraslický šnek, která jim rozdávala cukrovou vatu zdarma. "Letos zde přibyla nová stanoviště a děti se mohou těšit i na příští rok. Vydražili jsme Perníkovou chaloupku a výtěžek použijeme na nové pohádkové postavy," uzavřela Račáková.