Domácnosti v Jindřichovicích nebudou v budoucnu trpět nedostatkem vody. Radnice se totiž pustila do nákladné výstavby vodovodu. První etapa je již u konce. Celková investice je kolem 35 milionů. Jindřichovice zároveň budují i kanalizaci.

Stavba je nákladná už proto, že obci nezbylo nic jiného, než se připojit k vodovodnímu řadu ve vzdálené Rotavě. „Nyní se už práce přesunou do obce,“ řekla místostarostka Jindřichovic Irena Lechanová. Obec má zatím k dispozici zhruba 14,5 milionu korun, přičemž Ministerstvo zemědělství poskytlo dotaci 9,5 a Karlovarský kraj dalších 1,4 milionu. Zbytek malá vesnice ušetřila na úkor jiných investičních akcí. „Musíme sehnat peníze na další etapy. Chtěli bychom, aby do šesti let měla vodovod a kanalizaci celá obec,“ uvedla místostarostka.

Jindřichovice trpí nedostatkem vody každý rok vždy dva až tři měsíce. Radnice obyvatele vždy nabádá, aby vodou v době sucha maximálně šetřili. Stalo se i to, že přítok vody do domácností musela obec regulovat. Teplá voda tak tekla denně jen několik hodin.
„Tomu bude po výstavbě konec. Navíc nám odpadne starost o obecní studny, které jsme museli podle norem udržovat,“ doplnila na závěr Lechanová.