Přestože od nového roku došlo ke zdražení jízdného městské hromadné dopravy, je zájem lidí o nákup permanentek stále velký.

Potvrdil to Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary. „Podle prvotních informací rozhodně nepozorujeme menší zájem o nákup těchto dlouhodobých jízdenek. Sice se změnila cena, ale ani studenty, seniory či ostatní cestující tato změna rozhodně neodradila,“ vysvětlil ředitel.

Včera se před kanceláří předprodeje tvořily fronty. „Začátkem roku je vždy zájem největší, protože například senioři si vyřizují půlroční permanentky. Naše úřednice mají tedy plné ruce práce. Nejde však o žádný velký problém, protože fronty nejsou až tak dlouhé,“ doplnil Bohánek. „Někteří lidé si například nechali nákup až na poslední chvíli, a tak si museli ve frontě chvíli počkat,“ dodal.

„Nedá se nic dělat. Zdražuje se všechno, tak se nedá divit tomu, že i jízdné. Je tady sice fronta, ale co se dá dělat. Není to zase takový nával, jako když skončí letní prázdniny. Dá se to vydržet,“ zhodnotil jeden z čekajících lidí.