Scéna jako z akčního filmu. Účetní ví, že se během chvíle prokáže její milionové manko. Jen v pantoflích tak doslova utíká z práce, volá svého zetě se zkušenostmi z druhé strany zákona, skáčou do auta a odjíždí se ukrýt za hranice. Není to ale scéna z béčkového amerického snímku, ale ze Sokolovské bytové. Pokladní Blanka Prokešová se před mimořádnou inventurou uchýlila do péče manžela své dcery Davida Jokla.
„Říkala jsem si, je to můj nadřízený, nikdo mi neuvěří, budou stát při něm. Bála jsem se, zazmatkovala, nevěděla jsem kudy kam. Tak jsem odešla ze zaměstnání. Myslím, že mi ekonom odchod umožnil, abych nemohla říct, že si ty peníze půjčil on,“ tvrdí ve své výpovědi pokladní. Potvrdil to i sám Jokl. „Volala mi a brečela do telefonu. Zajel jsem pro ni, nemohla ani mluvit, pomalu mi ale popsala, že se stal hrozný průšvih, chybí prý v pokladně peníze, které půjčila Purschovi a ještě je nevrátil. Odvezl jsee ji do zahraničí. Měl jsem strach o její bezpečnost. Nechtěl jsem, aby šla na vazbu, to by nepřežila. Až potom jsem se spojil s policejním vyšetřovatelem,“ líčil události z června loňského roku Jokl s tím, že o půjčkách ve společnosti prý nevěděl.
Obhájce Václava Pursche se pak podivoval nad tím, jak nezaměstnaný Jokl společně s nezaměstnanou manželkou platí dva nájmy za svůj byt a byt své tchyně na Starém náměstí v Sokolově. Prokešová je nyní rovněž bez práce. Dokud účtovala v Sokolovské bytové, dokázala jako rozvedená sama živit sebe a ještě platit leasing na Škodu Octavii. Její čistý příjem byl přitom 8,5 tisíce korun měsíčně. Je na ni napsán i další leasing, a to na mercedes její dcery. „Měsíční splátka na mercedes je osm tisíc sedm set korun,“ uvedl Jokl, který je stále vedený na úřadě práce.