Asi metr vysokou sochu Svatého Josefa už mají v Josefově. Nechali s ji dovézt až z Polska. Socha má zdobit kapli, kterou chce obec opravit. Na sobotní akci tak už sochu ukázali zároveň s cedulkou, že se blíží zima a Svatý Josef stále nemá kde bydlet. Žádali tak o příspěvky na rekonstrukci zničené kaple.
„Místo peněz nám ale hlavně místní lidé říkali, že když nemá kde bydlet, tak že si ho vezmou na zimu k nim domů,“ poukazoval starosta Josefova Ladislav Čížek. Socha je součástí projektu obnovy kaple. Podle starosty se v něm počítalo s vyrobením repliky za šedesát pět tisíc korun. „Dali jsme se ale dohromady s farářem ze Sokolova, který nám ji během dvou dnů dovezl z Polska a vyšla nás na tři a půl tisíce korun,“ usmíval se Čížek.
Oprava kaple má stát 259 tísíc korun. Ve svém rozpočtu má obec připravených 100 tisíc. Neuspěla ale s žádostí o dotaci z krajského úřadu, proto starosta shání peníze kde se dá. Rozeslal osobní dopisy všem krajským zastupitelů i do okolních obcí. V Josefově se také konal koncert, jehož výtěžek šel na obnovu kaple, která zde zanikla v 60. letech. Včera se navíc starosta zúčastnil castinku do televizní soutěže, kde chce vyhrát peníze na kapličku.