Velmi netradičním způsobem chce získat finanční prostředky na stavbu josefovské kapličky starosta Josefova Ladislav Čížek. Poté co Karlovarský krajský úřad zamítl žádost o poskytnutí dotace, se přihlásil do soutěže televize Prima Ber nebo neber.
„Každý z přihlášených účastníků musí uvést důvod, na co vyhrané peníze použije. Podle toho se vybírají soutěžící. Můj důvod pro účast v soutěži zaujal a pozvali mě 21. srpna na casting. Pokud se tedy dostanu do finále, budu se snažit vyhrát peníze právě na stavbu kapličky,“ říká Čížek.
Ten vyvíjí i další aktivity k získání prostředků. „Rozeslali jsme celkem 102 dopisů s žádostí o peníze. Jsou mezi nimi radnice měst a obcí na Sokolovsku, soukromé subjekty a poslanci krajského úřadu. Zhruba polovina oslovených se nám ještě neozvala,“ uvedl starosta.
Podle Čížka už na dopisy reagovaly některé radnice. „Přispěli nám Habartov, Krajková pěti tisíci, dále pak Březová a Chlum sv. Maří. Tisíc korun jsme dostali od krajského hejtmana Josefa Pavla a přidávají se i soukromníci,“ upřesnil Čížek.
„My jsme poukázali na josefovskou kapličku tři tisíce korun,“ upřesnil jeho březovský kolega Miroslav Bouda.
Peníze na stavbu poputují i z benefičního koncertu Rock for Kaplička, který se koná tuto sobotu od 20 hodin v Josefově. Vstupné je čtyřicet korun a návštěvníci se mohou těšit na kapely Apryl, Beautiful Diease a Mimo to.
Obec potřebuje na svůj záměr dvěstě padesát tisíc korun. Radní chtějí postavit kapli nejpozději do jara příštího roku.
„Protože jsme Josefov, chceme jí vysvětit přímo na Josefa a založit tak obecní Josefovskou tradici,“ dodal Čížek.