Třicetikorunové poplatky za zdravotní péči u josefovské obvodní lékařky začne proplácet svým seniorům Obecní úřad v Josefově. Rozhodli o tom v pondělí v podvečer tamní zastupitelé.
„Proplácení poplatků jsme odsouhlasili v poměru čtyři ku jednomu. Od prvního února tedy našim seniorům začneme poplatky proplácet,“ uvedl josefovský starosta Ladislav Čížek. Poplatky začneme hradit všem, kteří mají invalidní či starobní důchody. Lékařka ordinuje u nás v obci v úterý dopoledne a ve čtvrtek odpoledne. U nás má pouze odloučené pracoviště. Poplatky uhradíme i těm důchodcům, kteří navštíví její mateřskou ordinaci v Habartově,“ doplnil starosta s tím, že měsíčně se jedná o zhruba osmdesát až devadesát návštěv.
Jako populistické gesto označil rozhodnutí josefovských radních například starosta Březové Miroslav Bouda.
„Myslím si, že by se pro zvelebení a zpříjemnění života lidí v obci mohly nalézt jiné formy. Situace občanů by se měla řešit v určitém sociálním kontextu a ne plošně,“ myslí si Bouda.
Od nového roku pracuje Čížek pro obec na plný úvazek a nikoli jako neuvolněný starosta. V této změně vidí určité výhody. „Dříve jsem podnikal a práce obci fakturoval. Nyní jako zaměstnanec budu pro Josefov pracovat v rámci své pracovní doby. V tomto ohledu určitě ušetříme. Navíc těch úkolů čím dál tím více přibývá,“ dodal.