Patnáct tisíc korun z prodeje a dalších pět tisíc od sponzorů. Takový je účet prvního kabelkového veletrhu v prostorách Domu dětí a mládeže Bludiště v Chodově. Kabelky k prodeji nosily do DDM dobrovolnice, pro které už byly nepotřebné. Výtěžek z akce bude věnován na dovybavení dětského oddělení v nemocnici v Karlových Varech.

„První prodej v rámci kabelkového veletrhu, který se uskutečnil v uplynulém týdnu v DDM v Chodově, se setkal s vítaným zájmem. Do dnešního dne nám dobrovolnice přinesly 526 kabelek, z nichž jsme prodali 238 kusů," informovala o výsledcích veletrhu jedna z organizátorek celé akce, dětská sestra Helena Tomanová.

„Kabelky, tašky a batůžky, které dobrovolnice odevzdaly, se na místě prodávaly za symbolické ceny ve třech cenových kategoriích – padesát, sto a dvě stě korun. Všechny vybrané peníze půjdou na nákup vybavení pro dětské oddělení Karlovarské krajské nemocnice. Nepůjde však o lékařské přístroje, ale o věci, které dětem zpříjemní pobyt v nemocnici," vysvětlila dětská sestra. Sběr kabelek ovšem zdaleka nekončí. Všechny vybrané kabelky pak 13. a 14. prosince poputují do karlovarské kavárny Becherplatz, kde budou od devíti hodin připraveny k prodeji. Sběrnými místy jsou redakce Sokolovského a Karlovarského deníku, DDM v Chodově nebo recepce Karlovarské krajské nemocnice.