„Žáky jsme sem a zpět opět dopravovali bezplatnými svozy, a to i z Kadaně a Klášterce nad Ohří," uvedl ředitel SPŠ Ostrov Pavel Žemlička s tím, že primárně byla akce ale zaměřena na žáky z Karlovarska.

Některým z nich se líbily administrativní obory, jiní by dali přednost technickým činnostem. „Mají to tu pěkné. Oceňuji, že si můžeme udělat obrázek o většině škol pod jednou střechou. Váhám, zda nastoupit přímo sem do ostrovské průmyslovky, nebo té loketské. Na rozhodnutí mám ještě čas, ale obě školy mě tu svou prezentací zaujaly," popsal své rozhodování deváťák Michal Čajány z Karlových Varů.

Jiné by zase bavila práce v kuchyni. „Hrozně ráda bych se stala cukrářkou a měla vlastní podnik nebo pracovala v některé renomované společnosti nebo hotelu. K tomu je ještě dlouhá cesta, ale jsem ráda, že už vím, jaké mám v okolí možnosti studia," doplnila žačka Veronika Jedináková.

Návštěvníci si mohli rovněž během včerejška udělat test profesní orientace, který si pro zájemce připravili zástupci úřadu práce.