VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam vyrazit o jarních prázdninách? Zkuste bílou stopu

Karlovarský kraj – Jarní prázdniny jsou za dveřmi a západní část Krušných hor mezi Bublavou a Klínovcem má vyznavačům běžeckého lyžování skutečně co nabídnout

28.2.2015 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Pro běžkaře je za současných sněhových podmínek pravidelně upravováno více než 200 kilometrů běžeckých tras, včetně páteřní Krušnohorské lyžařské magistrály (42 km), která vede z Bublavy přes Rolavu, Jelení a Pernink až k Božímu Daru. Na základě dohody mezi obcemi a První Krušnohorskou, o.p.s., je magistrála takřka v celé své délce v letošní sezóně upravována pravidelně třikrát týdně – ve středu, sobotu a neděli.

V nejzápadnější oblasti Krušných hor mezi Bublavou a Přebuzí je v této sezóně pravidelně upravován jednak okruh kolem Tisovce a samozřejmě i oblíbená lyžařská magistrála, která v úseku Bublava – Rolava měří přes 10 kilometrů a na Aschbergu a Předním Ostružníku přímo navazuje na německou Kammloipe. V okolí Rolavy a Přebuze jsou především na víkendy upravovány klasické stopy jak na spojkách tras udržovaných rolbami z Nových Hamrů a Bublavy, tak i ve směru na Špičák, resp. k Fischerově studánce po zelené turistické značce.

„Tisovecký okruh je upraven pouze na bruslení. Úprava proběhla včera odpoledne. Krušnohorská magistrála Bublava – Rolava měla být upravována včera ve večerních hodinách. Nicméně aktuálně je sjízdná v kvalitní tvrdé stopě pro bruslení i klasiku," říká Miroslav Račko.

V okolí Nových Hamrů jsou běžecké trasy za současných podmínek upravovány v podstatě každý druhý den; nejfrekventovanější vede z Nových Hamrů přes Chaloupky na Rolavu či Jelení, kde na hranici navazuje na již zmíněnou Kammloipe. Oblíbená je také Petrlíkova cesta na opačném břehu Rolavy mezi Novými Hamry, Vysokou Pecí a Chaloupkami.

Z Jelení se mohou běžkaři vydat po Bučinské cestě (KLM) do 12 kilometrů vzdáleného Perninku či Horní Blatné nebo na Korcích odbočit na německou magistrálu a do Jelení se vrátit zpět po Kammloipe. Pravidelně udržované jsou také nejdecké trasy u Vysoké Jedle včetně spojnice k přebuzské silnici a dále na Hamry.
Krušnohorské obce Pernink, Abertamy a Horní Blatná poskytují běžkařům zázemí v podobě parkovacích míst i možnosti občerstvení, nejkomfortnější nástup do běžeckých stop přitom nabízí abertamský areál technických služeb. Ze všech tří obcí se řadový lyžař s přehledem dostane na Bludnou, Blatenský vrch nebo k Červené jámě, zkušenější borci se mohou vydat dále na Mrtvý rybník, Švýcárnu, k Božídarskému Špičáku, nebo na opačnou stranu ve směru na Jelení.

Páteřní magistrála je tu opět upravována ve středu, sobotu a neděli, ostatní místní trasy zpravidla také 3krát týdně. Strojově udržována je také trasa v Perninku nad nádražím, osvětlené kolečko u sjezdovky pod nádražím a skútrem se stopovačem je na klasiku upravovaná spojka z východních Abertam na Větrov.

Boží Dar – Klínovec – Jáchymovsko: Vedle tradiční Krušnohorské lyžařské magistrály (KLM) a tras v okolí Božídarského Špičáku je v posledních letech velmi oblíbená Ježíškova cesta směrem k blatenské silnici a Myslivnám, propojená jak s okruhy u Špičáku, tak i sousední německou magistrálou. Lyžaři si zde přijdou na své, neboť všechny tyto trasy jsou v letošní zimě upravovány minimálně 3x – 4x týdně. Ve spolupráci s německými rolbaři je pravidelně udržována stopa na Mílovské cestě od vodní nádrže Myslivny do Breitenbrunnu, respektive Rabenbergu, kde navazuje na tamní okruhy a magistrálu do Tellerhäuseru a Oberwiesenthalu.

V okolí Klínovce je upravováno na 50 kilometrů běžeckých tras, z nichž nejoblíbenější je magistrála ve směru na Halži, na kterou je možné dostat se jak ze Suché nad Jáchymovem po trase okolo Meluzíny, tak i z Božího Daru okolo větrných elektráren nad Neklidem a dále po trase klesající k Loučné pod Klínovcem.

Na Jáchymovsku jsou pravidelně upravovány bruslařské tratě v areálu Eduard i tradiční spojka z Nového Města ke KLM (pod vedením VN na Cihelny a dále na KLM u rozcestí pod Špičákem).

V letošní sezóně je po rozšíření cesty z Mariánské okolo bývalého dolu Adam a hotelu Berghof k areálu Eduard nově upravována rolbou také tato trasa.
Lyžaři mají letos opět možnost přispět na úpravu běžeckých tras zakoupením odznaku v hodnotě 100 nebo 300 korun.

K dostání jsou v infocentrech horských obcí a některých ubytovacích zařízeních. Kompletní seznam prodejních míst je uveden na webu krusnehoryaktivne.cz/). Informace o aktuálním stavu běžeckých tras: krusnehoryaktivne.cz/, http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/

Eva Nduwimana

Autor: Redakce

28.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Mechanik opravář, 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních strojů na řezání Dělník ve strojírenské výrobě - pracovník na pile. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky Bc. Pavlína Homolková 725 354 188 po - pá od 8:00 - 13:00, - e-mailem Homolkova@svssro.cz, - osobně na osobním oddělení SvS Svatava po - pá 8:00 - 13:00, , Upřesňující informace:, - jedná se o práci v úkolové sazbě, výše mzdy záleží na schopnostech pracovníka, , Požadujeme:, - vyučen v oboru strojírenství, - znalost výkresové dokumentace, - zodpovědnost, samostatnost, pečlivost, flexibilita, , Nabízíme:, - týden dovolené navíc, - příspěvek na stravování, - po 3 měsíční zkušební době osobní ohodnocení, - vzdělávácí kurzy, - další benefity dle aktuálního programu, - možnost ubytování na podnikové ubytovně , , Pracovní doba: dvousměnný provoz ( od 6:00 - 14:00 hodin, od 14:00 - 22:00 hodin), , Místo výkonu práce: Svatava. Pracoviště: Svatavské strojírny s.r.o., Pohraniční stráže, č.p. 365, 357 03 Svatava. Informace: Pavlína Homolková, +420 352 467 396,725 354 188.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 16 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Asistent/asistentka vedení firmy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma Immogard s.r.o. přijme zaměstnance na pozici asistent/asistentka vedení firmy. , , Požadujeme: USO:, - vzdělání s maturitou (ekonomie, technické obory), - znalost německého jazyka na komunikativní úrovni (denní komunikace písemná a ústní v německém jazyce se zákazníky a vedením firmy)- VÝHODOU - OCHOTA dalšího vzdělávání včetně jazykových kurzů., - uživatelská znalost práce s PC - Word, Excel, E-mail, Internet, - praxe na obdobné pozici výhodou. , , Náplň práce: , - administrativa, - technická a administrativní podpora , - stavební a jiné projekty, , Kontakt: životopisy v českém a německém jazyce zasílejte na email: irena.skopalova@immogard.cz. Tel.: 352 370 374. Pracoviště: Immogard s. r. o., 357 51 Kynšperk nad Ohří. Informace: Irena Skopalová, +420 352 370 374,736 622 673.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 25 000 Kč

Lékaři bez atestace (kromě oborů praktického lékařství) lékař bez atestace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: pracovní doba : dle dohody. Pracoviště: Nemos sokolov s.r.o. - nemocnice sokolov, Slovenská, č.p. 545, 356 01 Sokolov 1. Informace: Kateřina Mňuková, +420 739 003 499.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Ostatní úředníci 17 360 Kč

Ostatní úředníci jinde neuvedení Odborný/vrchní referent - specialista dávek SSP a dávek pěstounské péče. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Generální ředitelka Úřadu práce České republiky, jako služební orgán, příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen „zákon“), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborný/vrchní referent – specialista dávek SSP a dávek pěstounské péče v Oddělení SSP a dávek pěstounské péče Kontaktního pracoviště Sokolov Krajské pobočky v Karlových Varech, ID 11003524, v oboru služby „Nepojistné dávkové systémy“., , Místem výkonu služby je Sokolov., , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Předpokládaným dnem nástupu na služební místo je 1. srpna 2018., , Hlavní popis činnosti vykonávané na služebním místě:, •Odborné zpracování podkladů pro rozhodnutí v prvním stupni správního řízení v oblasti výplaty dávek SSP a dávek pěstounské péče (zahájení SŘ, zpracování výzev, předvolání, protokolů)., •Příjem žádostí, kontrola věcné i formální správnosti a úplnosti, vedení správního řízení podle zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, •Zpracování a příprava dokumentace rodinných dávek v rámci koordinace dle EU Nařízení 883/2004., •Komunikace s klientem, objasnění nejasností, předběžné informace o podmínkách nároku na dávky SSP., , Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 16. července 2018, tj. v této lhůtě zaslané prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla organizačního útvaru služebního úřadu: Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Karlových Varech, Závodní 385/98, 360 01 Karlovy Vary, nebo osobně podané na podatelnu organizačního útvaru služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu organizačního útvaru služebního úřadu podatelna@kv.mpsv.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID xgmzpcw., , Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“, a „Výběrové řízení pod č. j. UPCR-2018/61074-78099805“., , Příslušné formuláře, informace ohledně kvalifikačních požadavků a další informace získáte na stránkách Integrovaného portálu MPSV: http://portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera/.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - krajská pobočka v karlových varech, kontaktní pracoviště sokolov, Jednoty, č.p. 654, 356 01 Sokolov 1. Informace: , .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kraj usiluje o obnovení balneologického ústavu

Na svém turné po České republice se skupina IYASA ze Zimbabwe zastavila i v Lokti.
37

Roztančili loketské náměstí v africkém rytmu

Železného hasiče měly i děti

Mnichov – Dobrovolní hasiči z Mnichova pořádali v sobotu hasičský víceboj simulující ostrý zásah s dýchacím přístrojem.

Chcete pracovat? Volných míst je tolik, že by to neměl být problém

Karlovarský kraj - Pokud chce někdo opravdu pracovat, tak teď je pro to nejvhodnější doba a v podstatě by to neměl být problém.

Chodovští a oelsnitzští sportovci vzájemně poměřili síly

Chodov – Chodov a Oelsnitz sportují je název projektu, v rámci kterého se setkali sportovci z obou partnerských měst, aby v několika utkáních poměřili své síly.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT