Velký rozvoj zažívá v posledních letech osada Kamenice u Březové. Přibývají zde rodinné domy a další jsou ve výstavbě. Zájem je i ze strany turistů a cyklistů, kteří Kamenici znají především jako chatařskou oblast zasazenou v hezké krajině. To je také jeden z důvodů, proč místní usedlíci nedají na svoje bydliště dopustit. A od úterý mohou být ještě pyšnější. Přijel za nimi totiž farář Robert Falkenauer a vysvětil zdejší kapli svaté Máří Magdalény, kterou nechala Březová přes zimu znovu postavit.

„Celé to byl vlastně nápad zdejších patriotů. Ti se rozhodli, že z rozvalin původní kaple vystaví novou. A podařilo se,“ prohlásil radostně starosta Březové Miroslav Bouda. „Já to navíc cítím jako morální povinnost, sanovat historické objekty, jako je tato kaplička nebo kostel v obci Kostelní Bříza,“ pokračoval starosta.

Náklady na opravu kaple dosáhly 885 tisíc korun. Sedmdesát procent činil dotační příspěvek Ministerstva pro místní rozvoj. Zbytek zaplatila Březová.
„Z prostředků města jsme tu pak navíc vybudovali příjezdovou cestu a instalovali oplocení,“ poznamenal šéf správy majetku města Březová Jakub Fajt.
„Během stavby jsme se drželi dobových obrázků a fotografií. Tím jsme docílili toho, že současná kaplička vypadá stejně jako ta původní. Základem jsou i kameny, které byly součástí rozbořeného torza,“ doplnil Fajt.

Více o rozvoji Kamenice si přečtete ve čtvrtečním vydání Sokolovského deníku.