S miniaturní kamerou, přichycenou přímo na těle, vyrazili do ulic strážníci Městské policie v Chodově. Nahrávací zařízení si koupili kvůli pořizování záznamu při projednávání přestupků. Nahrávku pak totiž mohou použít jako důkazní materiál, pokud se lidé proti jejich postupu ohradí. „Několikrát jsme už natáčeli, jelikož ale nešlo o důležitý záznam, tak jsme materiál smazali. Jednalo se například o kontrolu restauračního zařízení a řešení nevhodného chování občanů,“ sdělil velitel chodovských strážníků Josef Kertész.

Zatím policisté zkoušejí, co všechno aparát dokáže. „Umí nahrávat ve dne, i během noci. Strážník si navíc okamžitě může záznam přehrát na malé obrazovce a ve sluchátkách slyšet zachycený hovor,“ vysvětlil technické přednosti nového zařízení za třicet dva tisíc korun.

Pokud městská policie na zařízení během měsíce nezjistí žádné vady, objedná pro své lidí i druhou kameru.

Nápad s kamerou se obyvatelům Chodova líbí a postup strážníků schvalují. „Je to v pořádku, alespoň se dotyčný člověk nebude moci vymlouvat, že nic neudělal. Já jsem pro,“ řekl Jiří Škvor z Chodova. Podobně mluvili i další lidé. „Dnes už má kameru kde kdo. Tak proč ne zrovna naši strážníci. Ať si mě klidně natočí, nemám co skrývat,“ reagoval jeden z dotázaných.