Ještě neroztál poslední sníh a zloděj vzali v Chebu útokem novou květinovou výzdobu. Zapomněli ale, že centrum je pod nepřetržitým dohledem bezpečnostního kamerového systému. Ten zaznamenal i krádež peněženky. „Došlo k ní v noci na Velikonoční neděli asi dvě hodiny po půlnoci. Obětí se stal sedmdesátiletý německý turista,“ uvedl ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík.

Německý senior, který byl patrně pod vlivem alkoholu, se od jednoho z místních mladíků pokusil koupit čepici. Nevšiml si dalšího muže, který mu přes rameno kontroloval obsah peněženky. Čepici nedostal, a tak se vydal dál. Za rohem ho ale povedená dvojice srazila k zemi, prošacovala a okradla.
Mladíci ale netušili, že už je několik minut sleduje jedna z bezpečnostních kamer. „Naše hlídka šla prostě najisto. Oba mladé muže ve věku 28 a 29 let na místě zajistila a předala policii,“ dodal Šmolík.

Stejně jako v loňském roce i letos se zaměřili zloději na čerstvou květinovou výzdobu. Za tu město zaplatilo několik desítek tisíc korun. „Současná květinová výsadba na pěší zóně a na náměstí přišla město na 45 tisíc korun,“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

„Prvního pachatele, který se pokusil odnést květiny, jsme dopadli v sobotu v noci,“ poznamenal velitel strážníků Jiří Šmolík. Muž přišel k jednomu z květináčů u Špalíčku a do igelitové tašky si naskládal několik sazenic macešek. Strážníci ho dopadli přímo při činu. „Květiny musel zasadit zpět a zaplatil tisíc korun pokuty. Hlídce tvrdil, že chce květiny odnést na hřbitov,“ dodal Šmolík.

Chebská radnice je spokojena a uvažuje o rozšíření systému o další tři kamery. „Sebelepší technika nestačí. Strážníci a policisté musejí chodit po městě pěšky. Každý lump z nich musí mít respekt. Nic jiného nepomůže,“ míní Jan Tomášek z Chebu.