Co nejvíce ohlídat pořádek v okolí radnice a náměstí chce Městská policie v Novém Sedle. Na budově úřadu proto přibyly dvě kamery, které sledují dění na ulici a před kulturním domem Meteor.

„Nechtěli jsme, aby někdo poškodil upravené náměstí nebo nově vysázené stromky. Takhle bude prostor stále pod dozorem,“ uvedl velitel strážníků Roman Tvarůžek. Podle něj se již novinka osvědčila. „Kamerou jsme zaznamenali případ poškozování cizí věci,“ zmínil velitel s tím, že monitorovací systém je v ostrém provozu déle jak měsíc.

Dvě kamery v Novém Sedle jsou jen začátek. Pokud bude chtít město projekt dále podporovat, mohly by se další objevit i jinde – hlavně prý na sídlišti.
Deník oslovil několik kolemjdoucích, zdali o kamerách u náměstí vědí. Ne každý si jich zatím všiml. „Myslel jsem si, že jsou to nějaké lampy,“ prohlásil jeden z dotázaných. „Já jsem o nich už slyšela. Je dobře, že tady podobnou vymoženost máme. Jen doufám, že bude užitečná,“ řekla další z oslovených. Současně přiznala, že v minulosti byla nedaleko náměstí – konkrétně u podjezdu, napadena.