Kamery se daly do pohybu. I tak by se dalo mluvit o nové taktice strážců pořádku v boji proti pouliční kriminalitě a vandalství. Například v Chodově policie přemístila kameru, která střežila okolí náměstí ve Staroměstské ulici a část hlavního tahu na Karlovy Vary. „Monitorovací zařízení úplně z centra nezmizelo, jen se nyní dívá do míst, kam předtím nemohla nakouknout,“ řekl laicky velitel Městské policie v Chodově Josef Kertész. A podobně postupují i jinde, například v sousedním Vintířově.

„Do budoucna plánujeme změnu v rozmístění kamer. A to tak, že jednu přestěhujeme tak, aby nově viděla i na budovu kabin na fotbalovém hřišti. Soustřeďuje se zde totiž mládež v rozmezí od 14 do 17 let a fasády tím trpí. Určitě víte, co tím myslím,“ řekl starosta Vintířova Jiří Ošecký.

Monitorovací systém ve Vintířově čítá šest kamer. Dvě hlídají hřiště, další pár budovu základní školy a jedna obecní úřad. „Šestá kamera snímá kontejner. Občas se totiž stávalo, že tam lidé odkládali, co sem nepatří. V podstatě nám jde o udržení pořádku,“ vysvětlil starosta.

O dalším stěhování jedné kamery uvažuje i Chodov.
„Zatím jsme ji ale ještě nevybrali. Ani nemáme určené náhradní místo. Konečné řešení však musí být co nejméně bolestivé. Myslím tím, zvážení nejrůznějších pro a proti. Když kameru někam dáme, tak zase naopak někde ubude,“ poznamenal Kertész.