Do předvolebního boje v Chodově zasáhl skandál. Ve schránkách domácností se objevil leták komentující volební program program Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM). Text byl navíc doplněný o karikatury, které již dříve mohli lidé ve městě zahlédnout – král HORYmír s korunou na hlavě se usmívá, v levé ruce třímá žezlo a v pravé svazek klíčů.

„Já král HORYmír slibů král a můj volební program,“ hlásá postavička. Kdo však za kampaní stál se lidé nikde na papíře nedočetli. Jasný vzkaz tu ale našli – NEvolte číslo 6. „Na první pohled je vidět, že si někdo dal pořádnou práci, aby volební leták vypadal jako ten pravý. Jde ale lehce poznat, že se jedná o podvrh s cílem uškodit,“ okomentovala anonymní předvolební tah jedna z obyvatelek Chodova.

Karikatura, která poukazovala na starostu Josefa Horu se objevila již začátkem října na obřím plakátu u vjezdu do Chodova vedle čerpací stanice. Menší provedení někdo vylepil i na přes oficiální kandidátku s fotografiemi představitelů HNHRM.

Těsně před volbami pak stejné obrázky zaplnily místní poštovní schránky. Kromě básniček se však autor pustil i do kritiky. Celému textu vévodilo slovo lež. HNHRM napadení své kampaně odsoudilo. „Jestli se tomu někdo z počátku smál, tak nyní už legrace opravdu končí,“ konstatoval před volbami Hora. „Doufám, že anonymní leták útočící na nejnižší lidské pudy plný špíny a lží otevřel oči i těm, co snad ještě pochybovali. Jsem zvědav, co najdu ve schránce dnes, počítám že antikampaň bude gradovat,“ reagoval ve čtvrtek Eda, účastník internetové diskuse.