Ohodnoťte tento kemp v anketě v pravém sloupci.

Rozšířit kapacitu teplé vody ke sprchování a otevřít novou půjčovnu lodí s názvem Maskáč plánuje v příštím roce Vodácké tábořiště v Lokti. Kemp funguje již šestnáct let, přičemž v průběhu času se jeho majitelé snaží o neustálé vylepšování.
„Je tu k dispozici pitná voda, splachovací záchody, sprchy s teplou vodou a samozřejmě teplá jídla. Kapacita je specifická, odvíjí se zejména od velikosti stanů, je to jiné, když k nám přijede celý vodácký tábor, nebo například manželská dvojice,“ říká majitel tábořiště Jaroslav Barták.

Kemp leží na výhodném místě uprostřed Svatošských skal, takže jeho hosté navštěvují Loket, Svatošské skály i Karlovy Vary. „Lidé sem často jezdí hlavně kvůli hradu, ale také kvůli kulturním akcím v amfiteátru a okolí města, protože příroda je tu skutečně nádherná. Není to odsud daleko ani na daňčí farmu v Horách, Krásnou vyhlídku Křížek a najdou se poblíž i štoly a jiná důlní díla,“ konstatuje majitel.

Návštěvníci se shodují, že kromě letošních problémů s kapacitou v době, kdy byla Ohře jedinou sjízdnou řekou, si na loketské tábořiště nemůžou stěžovat. „Moc se nám tu líbí, ale máme stan až vzadu v lese a je tam hodně kamenů. Občas nám také vadí zápach z toalet, ale jinak si nemůžeme stěžovat,“ přibližuje situaci v kempu jeden z vodáků.

„Hodně lidí si stěžovalo na problémy s ubytováním letos v červnu a v červenci. Já si s kamarády zamluvila místo v kempu již dříve, takže jsem žádné problémy neměla. Nedá se spoléhat na to, že tu nikdo nebude, když Ohře je jediná otevřená řeka,“ dodává další z návštěvnic.
Podle Bartáka zažilo tábořiště největší nápor na Cyrila a Metoděje. A to zejména díky tomu, že ostatní řeky byly v tuto dobu uzavřeny. „Nejvíce k nám jezdí vodácké tábory i osoby samostatně. Také se tu často objeví lidé z vodáckých klubů. V květnu a začátkem června k nám obvykle zavítají studenti středních a někdy také základních škol, protože to je doba vodáckých kurzů,“ tvrdí majitel.

A proč se budoucí půjčovna má jmenovat zrovna Maskáč? „Je to podle maskované barvy lodí,“ vysvětluje symboliku Barták.
Tábořiště leží na říčním kilometru 190,10. Královské Poříčí je po vodě vzdálené 9,2 kilometru. Do Varů je to 14 kilometrů.

A. Kamenská