Hot Shot Night se z Lokte přestěhovala do Nejdku. Odložený koncert si fanoušci tvrdé muziky vychutnají už v pátek 21. září v nejdeckém kulturním domě. „Všechny kapely potvrdily svou účast,“ řekl pořadatel Vladimír Suchan s tím, že na tento koncert platí lístky prodané na původní termín v Lokti. Tahákem nejdecké ´horké noci´ bude nejen chebská formace Pandemia, ale především poměrně mladá skupina Škwor. Kapela hraje od roku 1998, za tu dobu ale už stihla vydat pět desek, na svém kontě má jednu Zlatou desku z roku 2005 a poslední album Loutky se ihned po svém uvedení na trh dostalo mezi TOP 10 nejprodávanějších kompaktů v republice. Podzimní část turné Škworu má být s novým civilnějším scénografickým pojetím, kde bude společně se speciálně světelným zpracováním scény i více prostoru pro samotné hudebníky.
Hned následující víkend je možné navštívit dvě hudební akce. Ve čtvrtek 27. září přijede do Toužimi v rámci svého turné kapela Harlej. S sebou veze hosty De Bill Heads a Mawson. V pátek 28. září pak v Lidovém domě v Karlových Varech oslaví pětadvacet let na hudební scéně Hudba Praha. Zavzpomíná na doby Jasné Páky a přiveze i Luboše Pospíšila a Bohouše Zatloukala.
V sobotu 13. října zavítá do karlovarského lidového domu Pestalozzi se svou novou deskou. Zajímavý zážitek slibuje koncert v sobotu 27. října v nejdeckém kulturním domě. Postarají se o něj protagonisté Natálie Kocábová a Michal Pavlíček mladší. Doplní je karlovarská kapela Zajíc Company. Vzpomínat se zase bude s sobotu 10. listopadu v Lidovém domě. Éru Stromboli a Big Heads připomenou Michal Pavlíček starší a Bára Basiková.
Listopad ale bude ve znamení opravdu velkých koncertů. Do Sokolova na zimní stadion míří populární Chinaski v rámci svého podzimního turné. Bude to jediná zastávka kapely v kraji. Také Support Lesbiens vyráží na turné a slibují jeden koncert v regionu. „Ten se uskuteční v rámci dne studentstva 17. listopadu v Lidovém domě v Karlových Varech. Díky podpoře města Karlovy Vary bude pro studenty na tento koncert minimální vstupné,“ uvedl Suchan. V sobotu 17. listopadu ožije i kulturní středisko v Horním Slavkově. Přijede sem nestárnoucí uskupení Coda a také Uriah Heep revival. Na konci listopadu pak v Kulturním domě v Nejdku potěší své fanoušky skupina Wohnout.
Rozpis koncertů či případné změny je možné sledovat na internetu na adrese www.vlny-musicag.cz. Do konce roku slibuje pořadatel ještě minimálně tři další koncerty, které jsou stále v jednání. Které kapely do regionu zamíří se objeví na zmíněných stránkách, kde jsou zároveň informace o cenách vstupenek č o místech předprodeje.