„Musím poděkovat všem kolegům za vyjádřenou důvěru. Počet získaných hlasů mně udělal velkou radost,“ neskrývá Jana Mračková Vildumetzová. Ta se před rokem stala suverénní vítězkou krajských voleb v Karlovarském kraji a svoji popularitu prokázala také v nedávných volbách do Sněmovny.

„Ve vedení Sněmovny chci dohlížet na to, aby opozice měla prostor pro kontrolu vlády a nebyla krácena na svých právech. Chci být také spojkou pro obecní a krajské samosprávy a přenášet informace o jejich potřebách a problémech,“ pokračuje dále karlovarská poslankyně. Právě se samosprávou má nová místopředsedkyně velké zkušenosti. Na svém kontě má úspěšnou misi starostky Horního Slavkova, jako hejtmanka vedla Karlovarský kraj a předsedala i Asociaci krajů České republiky. V Poslanecké sněmovně obhájila poslanecký mandát a nyní v ní působí již druhé volební období.

ANO -  Jana Mračková Vildumetzová
ANO nominovalo exhejtmanku Karlovarského kraje na místopředsedkyni sněmovny

„Z pohledu našeho malého kraje to beru jako velký úspěch. Vždy jsem slibovala, že budu prosazovat zájmy Karlovarského kraje a ujišťovala obyvatele západních Čech, že o našem regionu bude v Praze slyšet. Post místopředsedkyně Sněmovny mi k tomu dává více prostoru, než bych měla jako řadová poslankyně,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová.