Po dohodě s myslivci se vedení Karlovarského kraje domluvilo na užší spolupráci i s místním spolkem rybářů. Cílem spolupráce je hlavně péče o vodní prostředí v rybářských revírech regionu, ochrana životního prostředí i výchova mládeže k rybaření.

„Naším cílem je zachovat rybí obsádku a předat naše zkušenosti nastupujícím generacím. Co se týče financí, tak dokážeme hospodařit s finančními příspěvky od našich členů nebo s dotacemi, které se nám daří získávat. Spolupráce s Karlovarským krajem nespočívá ani tolik ve finanční podpoře jako hlavně ve výchově mládeže při různých rybářských akcích. Podobnou smlouvu o spolupráci už máme uzavřenou i s Plzeňským krajem,“ konstatoval Alexander Šíma, předseda Českého rybářského svazu, který má nyní 55 organizací, v nichž je zhruba 300 tisíc členů. „Jednání s vedením Karlovarského kraje bylo vstřícné a líbilo se mi,“ uzavřel předseda.

Uzavření spolupráce si pochvaluje i hejtman kraje Josef Novotný. „Jedná se o silnou organizaci, která má v Čechách a na Moravě více jak 300 tisíc členů. Jsem tedy za tuto spolupráci velmi rád. Potěšující je také to, že v našem kraji vzniká stále více vodních ploch. Já osobně mám k rybaření velmi blízko, protože jsem jako malý kluk jezdil chytat ryby s tátou na Jesenici,“ uvedl Josef Novotný.

V současné době dělají rybářům největší problémy hlavně kormoráni, kteří v kraji ročně zlikvidují ryby za miliony korun. „Právě v rámci této užší spolupráce se už sešli rybáři s myslivci. Hlavním bodem jednání byli samozřejmě kormoráni a jejich útoky na ryby. Doufáme, že smlouva pomůže k rozvoji rybářství,“ řekl Jaroslav Bradáč, krajský radní pro oblast životního prostředí.