Město proto letos nově přichází s možností odstavit auto na louce nad hřbitovem u finských domků. Navíc chystá zjednodušenou mapu Lokte se zakreslením všech odstavných ploch a parkovišť, kterou umístí na svých webových stránkách.
„Co se týká velkých akcí, už je to s parkováním opravdu neúnosné. Proto jsme přistoupili k tomu, že bychom na velké akce, jako jsou letní trhy, vinobraní, Kryštof kemp nebo nějaké větší koncerty, zprovoznili odstavné parkoviště na louce nad loketským hřbitovem,“ potvrdil místostarosta města Petr Zahradníček.

Odstavná plocha je kousek od dálnice D6, řidiče navedou informační tabule a přímo na místě také policisté a hasiči. „Přímo z křižovatky za kruhovým objezdem vybudujeme nájezd na odstavnou plochu. Komunikaci k ní vedoucí je třeba provizorně zpevnit a zválcovat louku, aby na ní auta mohla stát,“ přiblížil místostarosta. Podél hřbitova je to pěší chůzí zhruba deset minut a parkem se pak návštěvníci dostanou až do amfiteátru.

Prozatím bude louka tedy sloužit pouze v době konání velkých akcí, do budoucna ale město počítá s jejím dalším eventuálním využitím. „Chceme tím trošku ulevit centru, to je zásadní věc,“ zdůraznil Zahradníček.

Pokud se chystáte na některou z akcí letošní nabité kulturní sezony v Lokti, která začíná 19. května, k dispozici budou, stejně jako vloni, parkoviště u benzinky a pod Robičem. Další zásadní plocha je vedle fotbalového hřiště ve Sportovní ulici. Tam do léta rovněž město vybuduje nájezd a tahle odstavná plocha pojme dalších až 200 aut. „Parkoviště se buduje i v Nádražní ulici. I tu část, která je projektovaná, ale letos se ještě dělat nebude, bychom rádi využili jako odstavnou plochu pro zhruba dalších 100 aut,“ uvedl místostarosta. Některé z parkovacích ploch budou opět zpoplatněny. Ty blíže k centru částkou 100, ty vzdálenější 50 korun.

Všechny odstavné plochy a parkoviště chce město letos zanést do zjednodušené mapy Lokte a tu umístit na své webové stránky. „A bylo by dobré, aby si mapku umístili i pořadatelé akcí na své stránky či profily a upozorňovali návštěvníky, kde mají parkovat. Aby tu nebloudili,“ apeluje Zahradníček.

Parkování v Lokti ovšem není problém jen v době kulturní sezony. Tím pro budoucnost největším, který je třeba řešit, je parkování přímo v centru na náměstí.