Vedení města dlouho zvažovalo, jak vysoké nájemné v bytech zavede. Nyní se rozhodlo, že nájem se bude soutěžit obálkovou metodou. Termín dokončení bytů je stanoven na konec léta tohoto roku.

„Byty jsou opravdu pěkné. mají velké sklepy, ty dolní i předzahrádku, horní zase balkon. Jsou v uzavřeném areálu a každá bytová jednotka má vlastní parkování,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

Odpovídající by tak měla být podle vedení města i výše nájemného.

„Směřuje to k tomu, že bychom chtěli pravděpodobně nájemné soutěžit. To znamená, že vypíšeme obálkovou metodu, kdo kolik je ochoten platit nájemné. Mluvíme o tom, že bychom začali na nějakých 96-100 korunách za metr čtvereční. Poté bychom viděli, jaký zájem bude,“ upřesnil Picka.

Konkrétní detaily pro bydlení ještě město doladí. Termín dokončení je poněkolikáté prodloužen, tentokráte do konce července. I zde však město pochybuje, zda bude dodržen. Po počátečních problémech s projektantem se nyní řešila nosnost stropů. Hotovo bude zřejmě definitivně na konci léta.

Lidé se po tomto konkrétním bydlení poptávají, takže by neměl být problém byty zaplnit. Záleží však, co udělá s poptávkou obálková metoda. Město staví bez dotace, pouze za své, takže není vázáno žádnými podmínkami. Akce vyjde na 25 milionů korun. Jaká bude cílová skupina nájemníků, proto záleží jen na podmínkách, jaké radní stanoví.

„Byty se nestaví, takže je to šance na bydlení, třeba i pro mladé. Při dnešní ekonomice není takový problém zaplatit větší nájem v menších bytech. Zvažovala bych ale, zda není lepší jít do svého a platit za stejné nebo podobně vysoké měsíční výdaje hypotéku a být ve svém,“ říká jedna z oslovených Petra Fedorová.

V objektu tak budou kromě nájemníků nadále chráněné dílny, které provozuje městská organizace Sokolovská bytová. Přibýt by mohla řada dalších užitečných potřeb. Vedení města skloňuje služby jako masér, ordinace dětského lékaře, společenský sál nebo malá pekárenská prodejna.