Strážníci v Sokolově celý týden zastavovali vytipované chodce. Nikoliv však proto, že by lidé páchali přestupky, ale proto, že chodci měli nevýrazné oblečení. Své o tom ví nejeden řidič. Málokterému se v jeho životě nestalo, aby zejména v šeru nepřehlédl člověka, který mu vstoupil do vozovky. Akci pojmenovali strážníci velmi příznačně a rázně: Buďte vidět – přežijete!

„V Sokolově jsme rozdali celkem 325 reflexních pásek. Ráno jsme je rozdávali lidem na autobusových zastávkách, cestou do zaměstnání, k lékaři, zaměstnancům pekáren, novinových stánků, na vrátnicích, v autobuse. V podvečerních hodinách lidem, kteří přišli nakoupit do obchodních center, v parcích těm, kteří se procházeli či venčili psy, dětem na hřištích," upřesnila preventistka městské policie Hana Procházková.

Také se nezapomnělo na cyklisty a maminky s kočárky či na lidi na vozíčku. Všichni mohli dostat pásky uzpůsobené na korby kočárků či zdravotním pomůckám. Jednalo se o první krajskou akci tohoto druhu v oblasti po nastolení spolupráce městských policií v oblasti prevence kriminality. Připojily se městské policie Karlovy Vary, Chodov a Ostrov. Tyto čtyři složky spolu nově spolupracují na podobných projektech.

V Sokolově rozdali strážníci „Všechny reflexní pomůcky, které mohou pomoci ke zviditelnění chodců v silničním provozu, vítám. Dětské věci či školní pomůcky už dělají výrobci s reflexními prvky. Zejména u starších lidí a jejich nevýrazného oblečení je to však horší," řekl jeden z řidičů Petr Bock. ⋌