Město Sokolov vlastní přes tisícovku bytů. Zhruba 70 jich má v plánu prodat. Ale pokud budou ve městě nadále působit spekulanti s bytovými jednotkami, bude město kupovat další. Sokolov tak chce předejít problémovým situacím, které by mohly nastat. Ve hře je hlavně 200 bytů libereckého podnikatele Alexandra Kendika. Cena za ně je však podle města příliš vysoká.

„Sokolov vlastní přes tisícovku bytů. Jsou mezi nimi i domy s pečovatelskou službou a byty zvláštního určení, těch je zhruba 300. Dalších přes pět stovek bytů je ve věžácích a zbytek v bytovém komplexu Ohře a na náměstí Budovatelů," vypočítal místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Ve hře je nyní koupě zhruba dvou stovek bytů nad kinem Alfa liberecké firmy Alexandra Kendika. Cena 36 milionů je pro Sokolov nepřijatelná. Chce je však koupit, aby je nedostal do rukou nějaký spekulant. Ti podle vedení města vlastní desítky bytů v Sokolově a parazitují na lidech, kteří pobírají sociální dávky.

„Je zde obava, že byty koupí různí šizunkové, které v Sokolově máme. Ubytovávají v desítkách bytů sociálně nepřizpůsobivé nájemníky a berou na to dávky. Vlastníci bytových jednotek kolem nich pak nevědí, co s nimi, protože je tam nepořádek," dodal Jakobec.