Prezident Miloš Zeman završil ve středu třídenní návštěvu Karlovarského kraje. Na Sokolovsku zavítal do firmy König Porzellan, kde na něj čekali majitelé i zaměstnanci firmy. Řada z nich neváhala na setkání s prezidentem vzít i své děti. Neváhali přijít dokonce ani lidé z jiných firem, aby mohli položit prezidentovi otázku ohledně budoucnosti těžařského regionu.

Na úvod prezident pochválil strategii firmy. „Dali jste přidanou hodnotu surovinovému bohatství naší země. Takových firem si vážím," naznačil Miloš Zeman využití českého kaolínu. Poté ho přítomní lidé zasypali řadou otázek. Kromě již několikrát probíraných problémů kolem islamistů či odvodů v Česku to byly i dotazy, které se vázaly přímo k regionu.

„Kdo odsud uteče, ten vyhraje! Pracuji v Sokolovské uhelné a mám stres. Všichni nám podkopávají nohy. Těžební limity, emisní povolenky. Můžete jim to v Praze vyřídit?" zeptal se prezidenta jeden z přítomných.

„Nesouhlasím. Ten, kdo uteče, vždy prohraje! Souhlasím s vámi, co se týče emisních povolenek. Dotujeme například solární elektrárny, a na Sokolovsku připravujeme 3,5 tisíce lidí u těžařské firmy o práci," nastínil Zeman.

„Jak se vám jelo po naší neexistující dálnici?" mířil na prezidenta další z dotazů. „Ve Státním fondu dopravní infrastruktury je 91 miliard korun. Pokud vám tedy někdo bude tvrdit, že nejsou peníze, není to pravda. Chybí však projekty či vykoupené pozemky pro stavbu. Na Ministerstvu dopravy se za šest let vystřídalo deset ministrů. Než se každý z nich naučil, kde je toaleta, byl vyměněn," přiblížil rychlost rošád na ministerstvu prezident.

Další ze zaměstnankyň měla strach o znehodnocení úspor v případě přijetí eura. Prezident odpověděl, že znehodnoceny již byly, a to devalvací, kterou provedla Česká národní banka. Ta by podle prezidenta měla vrátit kurz na tržní hodnotu, 25 Kč za euro.