„Teplý letní večer, poutavý film, přátelé a vůně vody – toho si letos užijete na sokolovském přírodním koupališti Michal dosytosti. Připravili jsme pro vás opravdu štědrou nabídku snímků všech žánrů,“ láká diváky do mobilního letního kina ředitel sokolovského domu kultury Ladislav Sedláček.

„Letní kino, na které jsme opravdu pyšní, startuje dnes pohádkou pro děti Trollové. Kdo ještě v našem letním kině nebyl, udělal chybu. Je tam výborná atmosféra a nevšední kulturní zážitek,“ nastínila atmosféru kina v areálu vodní nádrže Michal místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Na pořadu jsou akční trháky, komedie české i zahraniční a chybět nebudou ani pohádky pro děti. Otevřeno je vždy hodinu před představením. Kino zahajuje svou třetí sezonu, při té loňské zaznamenali pořadatelé zvýšený zájem diváků.

„Kdybych chtěl zhodnotit loňskou sezónu zpětně, celé dva měsíce, tak až na jeden jediný film se nám celá povedla. Už jenom tím, že letos nám majitel koupaliště Michal nechal postavit stěnu. Můžeme promítat, i když prší, když fouká. Což v premiérové sezóně byl velký problém, když trošku foukalo nebo pršelo, protože to plátno se chová jinak než zeď,“ konstatoval Sedláček. Minulý rok přibyl také kvalitní projektor, a divák tak měl lepší požitek.

„Je to zážitek. Doufám, že bude zajištěno i občerstvení,“ říká Pavel Stejskal, který kino navštívil loni.

Provozovatelem letního kina je MDK Sokolov. Vlastníkem koupaliště je společnost Sokolovská uhelná a drtivá většina akcí, která je pořádaná soukromými osobami, je po domluvě s touto společností.