Starosta horské vesničky Stříbrná Boris Jirsík je patrně nejdéle sloužícím starostou na Sokolovsku. Do starostovského křesla usedá už od roku 1990.
Avšak když se nestará o obec, můžete ho vidět, jak si vybalí valchu a hudbou těší posluchače s kapelou Černý nebožtík band. Sám starosta Jirsík se přitom podle svých slov necítí být muzikantem, na valchu ale hraje už více než deset let.

„Vše to začalo, když jsme jezdili v létě na vodu, v zimě na lyže. Kluci vždy hráli. Já jednou spatřil valchu. Tak jsem to na ni zkusil. To byly mé začátky. Pak mi kamarádi dali desku a od té doby jsem začal hrát pravidelně," popisuje Jirsík. Nebožtíky, jak se jim také zkráceně říká, si je možné poslechnout každý čtvrtek v jedné ze stříbrnských hospod, kde se skupina pravidelně setkává. Černý nebožtík band zahraje skladby například od Armstronga, Ivana Mládka, Šlitra, Suchého… A právě tady se nechala skupina inspirovat, když vznikal její název. „Hráli jsme písničku Černý nebožtíku, ty máš ale kliku…a název byl na světě."

Kromě Stříbrné hraje Černý nebožtík band například i při novoročním setkání na Špičáku, kde se každý rok setkávají. K vidění byla formace letos třeba i na letních jarmarečních slavnostech v Kraslicích.