Do vylepšování zázemí pro vodáky se na jaře pustili správci tábořišť a kempů na Sokolovsku. Chtějí totiž, aby návštěvníci byli u nich co nejvíce spokojeni a zavítali k nim i příště. Zvelebení se mají dočkat občerstvení, přístupové cesty i prostranství, kde vodáci táboří a parkují své lodě.

„Co se týče našeho kempu v Lokti, tak zde jsme upravili okolí WC, kde je nová zámková dlažba a opěrná kamenná zeď pro lepší průchod k dámským toaletám. Také jsme vyasfaltovali výjezd z areálu, aby motoristé nehrabali s auty na štěrku a šetřili si gumy," uvedl Jaroslav Barták, provozovatel vodáckých tábořišť v Královském Poříčí a Lokti. „Chtěl bych říci, že úpravy protipovodňové hráze v Královském Poříčí byly ukončeny a zdejší kemp je plně připravený na letošní sezónu," prohlásil Barták. Současně zmínil, že vodáci se mohou zastavit také u staré loděnice u Chebského mostu v Karlových Varech.
„Je zde ubytovna s kempem a také občerstvení, které máme zajištěné také v Lokti a Královském Poříčí," připomenul Barták.

S novinkami přicházejí rovněž v Kynšperku nad Ohří nebo Sokolově. „V sokolovském tábořišti právě upravujeme a rozšiřujeme zázemí pro občerstvení. To by se během června mělo objevit také v našem kempu v Lokti. Zde navíc přibude výtah pro plavidla a úpravy se dočká i schodiště," vyjmenovala Hana Červenková z Vodáckého centra a tábořiště Dronte Ohře.

V kynšperském kempu zase chtějí vodákům umožnit snadnější výstup co nejblíže občerstvení. „Lidé doplují vodním kanálem k místu, kde jsou schůdky a kudy se dostanou k terase se stoly a deštníky. Zatím tu ještě nejsou, ale až bude hotovo, tak se určitě přijeďte podívat," láká výletníky správce tábořiště v Kynšperku nad Ohří Míla Janíček. „Pro větší komfort tady přibude osvětlení, a to v okolí mostu, který vede na ostrůvek. Je to kvůli tomu, aby lidé lépe viděli na cestu," podotkl správce.