Slunné počasí a dostatek sněhu lákají do hor tisíce vyznavačů zimních sportů. Po mírném nástupu zimy se tak naplno teprve během uplynulého víkendu rozjela letošní lyžařská sezóna. Vlekaři avizují, že nadcházející víkend slibuje naprosto ideální lyžařské podmínky, díky kterým se rozšířil provoz řady skicenter.

„Zase po dlouhé době klesající teploty dovolily spustit zasněžování, a tak vyrábíme dostatečné zásoby sněhu,“ potvrdili například ve skiareálu na Klínovci. Dobré lyžování je také v Perninku. „O víkendu jsem vyrazil na Pernink a byl jsem s podmínkami velmi spokojen,“ řekl lyžař Jiří Svoboda.

Obdobně je tomu i v horské Bublavě. Díky mrazům mohli vlekaři tři dny zasněžovat. Na svazích v kombinaci s přírodním sněhem leží už téměř půlmetrová sněhová pokrývka. „O uplynulém víkendu byla rekordní návštěvnost skiareálu, stejně jako dalších tuzemských sjezdovek,“ sdělil mluvčí sdružení Ski-Bublava Jiří Lhota s tím, že i tento víkend budou podmínky příznivé. „V provozu je celý areál. Zasněžený není pouze nejobtížnější Velký Bleiberg, který však mohou návštěvníci využívat. Nabízí jízdu spíše v hlubším sněhu na způsob free ride,“ doplnil Lhota.

Milovníci zimních sportů mohou zavítat i na svahy do sousední Stříbrné. Tamní skiareál Lišák nabízí svezení na třech sjezdových tratích. Na nich leží asi dvacet centimetrů sněhu. Na přívaly přírodního sněhu pak zatím marně čekají vlekaři v Kraslicích. Vleky Krajka a Saporo tak zatím zůstávají uzavřené.

Srovnání skiareálů a ceny jízdného naleznete ve čtvrtečním vydání Sokolovského deníku.