Ideální lyžařské podmínky hlásí na víkend skiareál v Bublavě. A to i přes středeční oblevu. „Včera opět začalo mrznout a napadlo pět centimetrů čerstvého prašanu. Kvalitnímu lyžování tak opět nic nebrání,“ hlásí z hor v Bublavě mluvčí sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota. Na svazích tam leží čtyřicet centimetrů přírodního a deset centimetrů technického sněhu.

V Bublavě je v provozu hlavní vlek na hlavní sjezdovce. Vyznavači zimních sportů ale mohou sjíždět i Malý Bleiberg. Vlekaři dál pracují na zprovoznění celého skicentra. Ještě včera byl skiareál z provozních důvodů otevřen jen od třinácti do jednadvaceti hodin. Od dnešního dne již bude k dispozici od devíti do jednadvaceti hodin. „Až do 22. prosince lyžujeme za mimosezónní jízdné,“ doplnil Lhota.

Na přívaly sněhu stále čeká kotva ve Stříbrné. Vlekaři sice již areál otevřeli, ale sněhu je ještě málo.

Na vlecích Krajka a Saporo je patrné, že letošní lyžařská sezóna se ještě nerozjede. „Ve středu pršelo, takže sníh ubyl. Večer sice opět začalo sněžit, ale na kvalitní lyžování je to málo. Doufáme tedy, že se vyplní předpovědi meteorologů a sněhu připadne dost, tak abychom mohli první lyžaře přivítat už příští víkend,“ řekl Martin Vlček, člen Lyžařského oddílu Tatran Kraslice.