„Od 1. prosince už fungují v sokolovském kině Alfa elektronické vstupenky. Tím však komfort zdaleka nekončí," podotkl ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček. Výměnu si žádalo plátno a celý promítací systém, který by zastaralou technikou mohl ohrozit promítání filmových novinek. Nová technologie 4K splňuje všechny normy pro projekce v premiérových kinech, které lze očekávat v příštích letech. Výměna se uskuteční v pondělí 19. prosince. kdy bude kino zavřené. Výměna nového projektoru bude následovat vzápětí.

Nová technologie přináší také modernizaci 3D brýlí. „Každý divák si je bude moci jednorázově zakoupit za 25 korun. Bude tak disponovat vlastními brýlemi, které si do kina může opakovaně přinést a my tím ušetříme na opravách a jejich poměrně nákladné údržbě," říká Sedláček. Podle něj se diváci díky e-vstupenkám vyhnou i frontám u pokladny, které se tvořily těsně před promítáním filmových trháků.

Po nedávno vylepšeném zvuku bude kino špičkou v našem regionu. „Kdo v téhle branži nejede na moderní vlně a zaspí v modernizaci třeba jen dva roky, už to nedožene. Takto kvalitní zvuk si mohou dovolit jen některá kina. Kina, která mají silnou podporu jako my od města," říká Hrubý. Jako příklad udává poslední výkřik techniky v oblasti zvuku.

„Divák není o nic ochuzen. Má všechny zvuky, které si režisér ve filmu přeje mít. Blízko, daleko od nás, dole, nahoře, vlevo, vpravo, hlavní, vedlejší, prostě vše pro pohodlí diváka," potvrdil promítač Vladimír Hrubý, který pouští filmy v Sokolově dvaatřicet let. Při dotazu, zda vůbec zůstalo v promítací kabině něco z dob jeho začátků, odpovídá promítač se smíchem, že ano.

„Zůstalo zde pouze ovládání opony z dob úplných začátků kina někdy v sedmdesátých letech," ukazuje na dřevěnou krabici s barevnými světýlky. „Pouze žárovičky v ní jsme si nahradili modernějšími LED svítidly, staré žárovky už se totiž nevyrábějí," dodává se smíchem Vladimír Hrubý.