„V kině Alfa běží naplno modernizace sociálního zařízení v prvním a druhém patře. Jde o kompletní rekonstrukci včetně vybourání obkladů, dlažeb, výměny záchodů, umyvadel, opravy omítek, stěn, stropů. Chybět nebude ani nová vodoinstalace, odpady, elektro a tak dále. Realizace bude probíhat vždy jen v jednom patře tak, aby jedny toalety zůstaly volné. Bylo podáno osm nabídek. Město mělo připraveny na akci dva miliony korun. Vítěz zakázky nabídl, že ji zrealizuje za 1,7 milionu korun. Práce by měly skončit v červnu tohoto roku," řekl starosta Sokolova Petr Kubis.

Další práce zde budou pokračovat v srpnu a týkat se budou hlavního schodiště. Práce byly dočasně zastavené kvůli speciálnímu nátěru, kde je jasně daná technologie, která se smí použít, venkovní teplota nesmí při pracích klesnout pod 15 stupňů Celsia.

V pátek budou policisté měřit rychlost v rámci akce SPEED MARATHON.
Policie bude měřit rychlost. Víme, kde na Sokolovsku hrozí řidičům pokuty

Toalety se budou v Sokolově rekonstruovat i v dalším kulturním stánku, jímž je městský dům kultury. I zde půjde o kompletní rekonstrukci sociálního zařízení ve druhém nadzemním patře vedle hlavního sálu.

Vybourají se obklady, dlažby, vymění zařízení, prodlouží kabinky, vyrovnají stěny a podlahy, sníží stropy, osadí zásobníky na mýdlo, rekonstruovat se bude elektroinstalace a modernizovat příruční sklad, který je tam potřeba. „U této akce bylo podáno devět nabídek a předpokládaná cena byla 1,4 milionu korun. Vítězná firma nabídla, že to zrealizuje za milion devadesát tři tisíc. Realizace proběhne pátý až sedmý měsíc tohoto roku," dodal Kubis.

Zdroj: Deník/Roman Cichocki