Po mnoha letech se do sokolovského kina Alfa dostanou bez cizí pomoci i vozíčkáři. Město plánuje jeho bezbariérový přístup. Dalším lákadlem bude také 3D zvuk. Při rekonstrukci se vymění i řada dalších věcí, které přímo s filmem nesouvisí, ale s pohodlím diváka ano. Ten musí počítat s tím, že celý červenec bude kino Alfa zavřené.

„Chystá se sanace schodiště z boku kina, kde je únikový východ. Dále veřejné osvětlení, přibudou nejméně dvě parkovací místa pro tělesně postižené občany. Již byl vybrán zhotovitel za necelý milion korun," potvrdila místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. Bude se měnit i topná soustava v kině, protože z té zastaralé unikala voda. Práce začnou 1. července a vyjít by měly na 350 tisíc korun.

A konečně zmíněný 3D zvuk, který by měl v kombinaci s 3D obrazem poskytnout divákovi dokonalý zážitek, který může nabídnout málokteré kino v regionu. A při akci za milion korun bude kromě zvuku počítáno i se stmívači světel a opravou části elektrorozvodů. „Na zbytek elektroinstalace bude muset být zhotoven projekt a dodělat by se měla příští rok," dodala Oulehlová.

„Promítat filmy nebudeme celý červenec. Nová technologie diváky doslova vtáhne do děje," potvrdil ředitel MDK Ladislav Sedláček. Právě pod sokolovský dům kultury kino Alfa spadá. Nový systém zvuku Auro posune kino zase o trochu vpřed. Podle odborníků se v této branži nevyplácí zaspat, divák je náročný. Nyní by si měl projekty financovat sokolovský městský dům kultury.

V zásuvce leží ještě projekt na rockový klub, který se nachází v kavárně pod kinem. Vše je ale otázkou financí, popřípadě dotačních titulů. Povýšen a vylepšen musel být i nový kinoserver. Podle dodavatele nebude na trhu nic lepšího minimálně do roku 2036, což je velmi smělé tvrzení. Sokolov za to zaplatil 215 tisíc. Před čtyřmi lety dostalo 3D kino i nové promítací plátno. Prý jedničku na trhu a vyšlo tehdy na 187 tisíc korun.