Chodovské 3D kino funguje téměř dva měsíce. Jak se mu za tu dobu daří? Přilákalo diváky? Filmoví fanoušci se těšili většinou z trojrozměrných dětských filmů. Zvýšila se tedy návštěvnost?
„Já si myslím, že se 3D kino určitě uchytilo, je to znát nejen na vyšším počtu diváků, ale také na tržbách kina,“ řekl vedoucí kulturního a společenského střediska Mario Hanáček. Ten vysvětlil, že tržby čítají téměř 250 tisíc korun za měsíc srpen. Ten je prý tím nejrekordnějším měsícem v historii kina, co se počtu diváků i tržeb týká. „Srpen přesáhne tržby za minulý rok skoro o 140 tisíc korun. Máme radost, že kino funguje tak, jak jsme si původně přáli, i když s tím byly na začátku nějaké problémy,“ prohlásil Hanáček.

V chodovském kině se rovněž zvýšila návštěvnost. Vděčí za to nejen trojrozměrným filmům, ale také premiéře snímku o nejznámějším vězni v Česku. „Odhadem je to průměrně čtyřicet lidí na jedno promítání. Vždyť pouze film Kajínek přilákal v srpnu 1200 diváků,“ vysvětlil vedoucí.
Lidé si ale budou muset zvyknout na vyšší ceny. Za trojrozměrné filmy zaplatí v chodovském kině o desítky korun víc. „Vyšší cenu 3D filmů neovlivníme, tu si určuje samotný distributor,“ uvedl Hanáček.
V srpnu promítalo chodovské kino čtyři trojrozměrné filmy. Jednalo se hlavně o animované pohádky pro děti. „Největší úspěch z 3D filmů měl určitě Shrek. Tyto snímky promítáme každý týden od čtvrtka do neděle. Budeme pokračovat až do konce srpna i v září,“ zmínil. (fil)