Po kině se dočkali většího komfortu i návštěvníci kavárny o patro níž. Město zde nechalo zrenovovat zastaralý interiér i sociální zařízení. Řeč je o komplexu kinokavárna Alfa v Sokolově. Nová kavárna už stačila o víkendu přivítat svou první akci. Rekonstrukce vyšla zhruba na 100 tisíc korun.

„Interiér kavárny prošel poměrně velkými úpravami. Kromě nezbytných rekonstrukcí či výměny zastaralého zařízení jsme se snažili sladit interiér i barevně," popsal ředitel městského domu kultury Ladislav Sedláček. Právě pod MDK totiž kinokavárna Alfa spadá. V těchto dnech se intenzivně pracuje na bezbariérovém vstupu do kina včetně vyhrazeného parkování.

„Půjde o jedno parkovací místo přímo v areálu objektu," upřesnil Sedláček. Rekonstrukce kavárny navázala na práce, které o prázdninách probíhaly v hořejším kině.
Tam diváky zcela obklopí 3D obraz i trojrozměrný zvuk, v zimě je zahřeje rekonstruovaná topná soustava či uvidí novou zeď slávy.

V kině je také nově upraven bar, pokladna, foyer, je tu nově vymalováno, opraveny jsou podlaha, parapety, topení, místy jsou nové koberce a ještě se upravuje boční vchod tak, aby bylo kino přístupné pro vozíčkáře. Film využívající technologii 3D obrazu i zvuku má výrazně přirozenější prostorový zvuk a je prý v kině patrný i při promítání ostatních filmů.

Nový systém zvuku Auro posune kino zase o trochu vpřed. Nyní by si měl projekty financovat sokolovský městský dům kultury.
V zásuvce leží projekt na rockový klub, který se nachází v kavárně pod kinem. Vše je ale otázkou financí, popřípadě dotačních titulů.

Divák si tak bude moci užít nové technologie a jedno z největších promítacích pláten v kraji. Povýšen a vylepšen musel být i nový kinoserver. Podle dodavatele nebude na trhu nic lepšího minimálně do roku 2036, což je velmi smělé tvrzení. Sokolov za to zaplatil 215 tisíc. Před čtyřmi lety dostalo 3D kino i nové promítací plátno. Prý jedničku na trhu a vyšlo tehdy na 187 tisíc korun.

„Podle mého názoru se v této branži nevyplácí zaspat. Divák je náročný, a pokud uvidí v sousedním městě špičku v oblasti filmu a jeho promítání, pojede tam," říká jeden z diváků Miroslav Cerlinovský.