Německý Klingenthal, sousedící s Kraslicemi, bude v únoru opět po roce hostit Světový pohár ve skocích na lyžích a také severské kombinaci. Fanoušci se tak mohou těšit na absolutní světovou špičku. Skoky se uskuteční v tamní Vogtland Aréně s jedním z nejmodernějších skokanských můstků na světě, která je unikátní svou obří kapslí na nájezdové věži, ve které závodníci čekají na svůj skok. Atraktivní podívanou slibuje i severská kombinace na poměrně náročných běžeckých tratích.

Na startovní listině Světového poháru nebudou chybět čeští skokani Roman Koudelka, Jakub Janda nebo Lukáš Hlava. Ti klingenthalský můstek dobře znají, neboť sem jezdí trénovat a účastní se tu i letní Grand Prix. „Díky tomu, že je Vogtland Aréna v těsné blízkosti České republiky, doufáme, že jako loni nás přijdou podpořit naši fanoušci,“ přeje si skokan Janda.

Mezi sdruženáři bude vidět Pavla Churavého, Miroslava Dvořáka nebo Tomáše Slavíka.

Třídílný klingenthalský seriál odstartoval už 28. a 29. ledna Kontinentálním pohárem v severské kombinaci. Nyní tam míří nejlepší světoví skokané na lyžích. Závody Světového poháru se uskuteční 14. a 15. února. Světový pohár v severské kombinaci pak bude na programu 17. a 19. února.
Závody lákají tisíce fanoušků z celé Evropy. Očekává se příjezd skalních fanoušků ze Švýcarska, Německa, ale i Čech. Klingenthal totiž leží jen tři kilometry od Kraslic a 40 kilometrů od krajského města.