Město Horní Slavkov chce od Karlových Varů ledovou plochu, která se nachází na závodišti ve Dvorech. Na rokování úterního zastupitelstva, kde politici tento bod projednávali, se kolem toho ale strhla bouřlivá diskuse.

V návrhu totiž bylo, že Karlovy Vary tuto plochu darují Hornímu Slavkovu zdarma. Její pořizovací cena byla téměř dvacet milionů korun.

„V našem městě je pět školských zařízení, proto jsme chtěli našim dětem nabídnout možnost zabruslit si. Karlovy Vary vlastní ledovou plochu ve Dvorech, o kterou bychom měli zájem,“ uvedla starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová (ODS) ještě před projednáním bodu.

V dopise, který začátkem února zaslala na magistrát, žádost zdůvodňuje i tím, že v Karlových Varech bude v červnu otevřená multifunkční hala a že pokud už město nebude chtít plochu ve Dvorech využívat, Horní Slavkov si ji pronajme či odkoupí. Horní Slavkov si nechal kvůli tomu na zařízení vypracovat znalecký odhad, podle něhož má plocha nyní hodnotu 3 miliony 200 tisíc korun.

„Hala ještě není v provozu, neexistuje žádná informace, jaký bude zájem o veřejné bruslení, kolik tam bude stát a hlavně kdy vůbec se veřejnost na kluziště dostane. To nám ovšem nebrání v tom, abychom se už nyní nechtěli zbavit veřejného kluziště v areálu závodiště a darovat ho Hornímu Slavkovu. Návrh radnice tak opět popírá i tu zcela základní logiku uvažování,“ komentoval materiál Petr Kulhánek (KOA).

Podle Kulhánka si město mělo nejdříve zjistit, zda by byl o ledovou plochu ze strany karlovarské veřejnosti nadále zájem. „Pak až mělo přijít rozhodnutí, zda kluziště zachovat či nikoliv. Pokud ne, tak měla radnice zjistit, zda okolní města a obce nechtějí zařízení odkoupit a v případě že ano, tak ho prodat. Pokud by bylo více zájemců, mělo město upřednosnit nejvyšší nabídku,“ vysvětloval.

Náměstek Tomáš Hybner (ČSSD) zdůraznil, že provoz ledové plochy stojí město velké peníze. „Kluziště je navíc v provozu jen měsíc a půl v roce,“ poznamenal Hybner, s tím, že darování podporuje.

Jana Kopecká, Ivana Kalinová