Více než dva tisíce „protočených" knih, právě takový úspěch hlásí chodovská mobilní knihovna na Starém náměstí. Autoři projektu se proto rozhodli její sítě ještě rozšířit, ve spolupráci s městem se rozhodli umístit mobilní knihovničku i na Bílou vodu.
Přírodní koupaliště lidé často navštěvují, a to od jara až do podzimu. Využití knihovny by tak prý mohlo být velké. Na Bílé vodě totiž často sedávají rybáři, běhají sportovci, lidé zde venčí psy a v letní sezóně jsou plné pláže. Design knihovny byl městem navržený tak, aby splynul s přírodním prostředím koupaliště.

„Bílá voda patří mezi oblíbená a nejnavštěvovanější místa, rozhodli jsme se proto předložit městu návrh o rozšíření mobilní knihovny. Starosta Chodova Patrik Pizinger nápad přijal s nadšením, a dokonce město samo navrhlo, jak bude knihovna vypadat. Řekla bych, že nikdo nečekal úspěch ani knihovny na Starém náměstí. K dnešnímu dni ale lidé stihli „protočit" na dva tisíce knih. Do budoucna zvažujeme podobný projekt na místním vlakovém nádraží," informovala Hana Nemčičová, ředitelka chodovské knihovny. Mobilní knihovna slouží lidem i jako výměnná schránka.

Lidé, kteří mají doma knížky a nechtějí je vyhodit, vloží je do knihovny. Na oplátku si mohou vzít jakoukoliv knížku z knihovny. Donést knihu ovšem není podmínka k zapůjčení, lidé si mohou knihu půjčit, přečíst, vrátit, nebo si ji mohou odnést domů. „Nápad se mi moc líbí, jsou tu pohádky, krimi, sci-fi, detektivky, zkrátka všechny žánry. Můžeme si číst s dětmi v přírodě má to své kouzlo, zároveň si přeji, aby dál lidé používali knihovnu, jak se má," doplnila obyvatelka Chodova Jana Macháčková. 

Klára Čurlinová