Výročí 610 let od svého založení si v sobotu připomnělo Nové Sedlo. Historické oslavy spojilo s tradiční poutí a návštěvníky pozvalo na pestrý program. Kromě zábavy ale přišla řada i na vzpomínání na doby minulé. Radnice totiž vydala publikaci Nové Sedlo – obrazová historie města. Ta má občanům ukázat, jak se jejich bydliště během let změnilo.

„Materiály pro knihu jsme získali z kroniky a z rodinných alb místních lidí. Jsme rádi, že se nám publikaci podařilo vydat,“ prohlásil starosta Nového Sedla David Cervan. „Věřím, že se čtenářům bude líbit,“ pokračoval starosta s tím, že kniha navazuje na publikaci, kterou město vydalo před deseti lety u příležitosti600. výročí založení města.

Už v sobotu byl o novinku značný zájem. Někteří si dokonce odváželi hned tři knihy najednou. „Lidé se nemusejí bát, že by se na ně nedostalo. Publikaci jsme nechali vydat v nákladu tisíc výtisků. Prodejní cena je 150 korun,“ upřesnila místostarostka Nového Sedla Krista Kulhanová.
Dílo bude k dostání v místní knihovně a také o něm bude zmínka na internetových stránkách města. „Knihu dále nabídneme nejrůznějším infocentrům,“ zmínila Kulhanová.

Novosedelské slavnosti byly rozdělené do několika částí. Za zábavou mohli lidé na sídliště nebo před městský dům Meteor. Připravené byly koncerty, sportovní utkání, ukázky historického šermu, vystoupení mažoretek či jízda kočárem taženým koňmi.
Sobota byla významná i pro místní církevní obec. Do města totiž zavítal plzeňský biskup Msgre. František Radkovský, aby se zúčastnil ekumenické bohoslužby slova ve zdejším kostele. Vidět biskupa si nenechala ujít řada lidí. A to jak obyvatelé Nového Sedla, tak hosté ze sousedního Německa.