Nového knihkupectví se dočkali lidé v Chodově. Prodejna vznikla v budově městské knihovny, která je také jejím zakladatelem. „Slavnostní otevření se uskutečnilo koncem minulého týdne. Zúčastnili se ho místostarosta Stanislav Pochman a několik dalších zástupců radnice,“ sdělila ředitelka chodovské knihovny Hana Nemčičová. Nové knihkupectví nabízí beletrii mnoha žánrů pro dospělé, odbornou literaturu, slovníky, učebnice či obrazové publikace.

„V nabídce jsou i leporela, encyklopedie pro děti, knihy o umění a cizojazyčná literatura. Pokud si čtenář přesto nevybere, bude mít ještě možnost nahlédnout do katalogů několika nakladatelství, vybrat si titul, který ho zajímá a nechat si ho objednat,“ vzkázala zákazníkům ředitelka.

Prodejna bude otevřená každý pracovní den od 10 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 17 hodin. „Čtenářům knihovny s platnou registrací budeme poskytovat pětiprocentní slevu,“ uvedla zástupkyně ředitelky Blanka Bicanová. „Slevu při nákupu budou mít samozřejmě i školy a knihovny,“ doplnila Bicanová.