Městská knihovna v Habartově se přestěhuje z náměstí do bývalé školy v ulici Národní. „Stávající prostory začínají být nedostačující a elektrická síť je v dezolátním stavu,“ vysvětlila stěhování vedoucí Jana Kolářová. Podle ní by knihovna stejně musela být po dobu opravy elektriky přestěhovaná. „V budově bývalé školy už zůstane napořád,“ uvedla.


Někteří lidé s přestěhováním knihovny z centra města nesouhlasí. Už 42 občanů proti tomu podepsalo petici. „Je to jen otázka zvyku. Teď mají knihovnu blízko a po přestěhování bude mimo centrum města,“ řekla Kolářová. Podle ní ale na Kluč, kde se knihovna bude nacházet, jezdí autobus. „Na městském úřadě dokonce jednají o tom, že by před novou knihovnou byla umístěna i autobusová zastávka,“ poznamenala vedoucí.


Přestěhováním knih do větších prostor nebude habartovská knihovna rozšiřovat své služby. „Nákupy budeme dělat tak, jak jsme je dělali doteď,“ tvrdí vedoucí.


Přesné datum stěhování ještě není jasné. „V současné době se v objektu dělají ještě stavební úpravy. Zároveň také nevíme, jakým způsobem knihy přepravíme,“ doplnila Kolářová.