Podle vedoucí loketské knihovny Marcely Hadravové bude letošní knihovnický týden v duchu knihovnické bašty. „Lidé donesou vzorky toho, co upečou, a odborná porota vyhlásí moučník týdne,“ uvedla Hadravová. V Lokti bude také připravené psí odpoledne, kde se děti dozvědí, jak se o zvířátka zodpovědně starat. „Uvidí i ukázku výcviku psů,“ řekla Hadravová.
Městská knihovna v Habartově připravila například to, že neregistrovaní návštěvníci, kteří projeví zájem, si mohou ve výpůjčních hodinách nezávazně prohlédnout knihy. Malí čtenáři se budou moci zúčastnit soutěže se zaměřením na českého lékaře a cestovatele Emila Holuba nebo besedy se spisovatelem Luďkem Stínilem, která se bude konat v sokolovské knihovně.

„O víkendu knihovnického týdne bude výtvarný seminář, kde se děti a mládež do 19 let mohou zdokonalit v různých výtvarných technikách. Tento seminář povede ilustrátor a kreslíř Adolf Dudek,“ poznamenala ředitelka sokolovské městské knihovny Daniela Drobečková.
Na zapomnětlivé čtenáře se v Týdnu knihoven vztahuje takzvaná amnestie. Znamená to, že jim budou prominuty veškeré pokuty za pozdní vrácení knížek. Noví čtenáři, kteří se v tomto týdnu zaregistrují, budou zase osvobozeni od registračního poplatku.