O prodejnu nových knih by se ještě před začátkem letních prázdnin měla rozšířit Městská knihovna v Chodově. Čtenáři by si zde tak svoji oblíbenou publikaci mohli nejen zapůjčit, ale dokonce rovnou koupit. A pokud zrovna nebude na skladě, knihovnice ji zájemcům objednají.

„Knihkupectví vznikne ve volné místnosti po infocentru, které se přestěhovalo do domu U Vavřince na náměstí Míru. Přemýšleli jsme, co tady udělat a zvažovali možné investiční příležitosti. A prodej knih se nám nakonec jevil jako docela dobrý nápad,“ uvedla ředitelka chodovské knihovny Hana Nemčičová.
Vedení knihovny si dalo za cíl, že obchod otevře letos v červnu.
„Úplně přesný termín zatím neznáme, bude to ale někdy ve druhé polovině příštího měsíce,“ odhaduje zástupkyně ředitelky Blanka Bicanová. „V současné době zařizujeme vše potřebné, abychom knihkupectví skutečně zprovoznili,“ podotkla Nemčičová.

Převážnou část prodejny zaberou regály na knihy.
„Necháváme si je vyrábět přímo na míru. Podmínkou bylo, aby se do nich vešlo co nejvíce publikací. Kromě toho čekáme ještě na instalaci nového prodejního softwaru,“ upřesnila ředitelka s tím, že nabízený sortiment by měly tvořit hlavně dětské knihy, beletrie, encyklopedie a publikace pro školy.
„Osobně si myslím, že naší novou službu lidé uvítají. Už teď se setkáváme s řadou pozitivních reakcí,“ dodala Nemčičová.

A jaké bude otvírací doba? Knihovna uvažuje o běžném provozu.
„Prodejnu budou moci zákazníci navštěvovat každý všední den o pondělí do pátku. Konkrétní otvírací dobu ještě včas upřesníme. Prozatím začneme s nějakým vzorovým provozem, a pak uvidíme,“ prohlásila ředitelka.